LDK portretų galerija

2013-02-14 11:48

BALTARUSIJOS RINKINIAI: TAPYBA IR SKULPTŪRA

Istorinės atminties akademijos vykdomas projektas „Baltarusijos rinkiniai: tapyba ir skulptūra“ – dalis stambesnio projekto „Virtuali LDK portretų galerija“, apimančio ne tik Baltarusijos, bet ir Ukrainos, Lietuvos bei Rusijos rinkinius.

“Baltarusijos rinkiniai: tapyba ir skulptūra” rezultatas – surinkti, nufotografuoti ir aprašyti LDK XVI – XVIII a. pab. portretai, esantys Baltarusijos atminties institucijose. Šiuo metu nufotografuota apie 80 objektų iš įvairių muziejų (Minsko, Gardino, Pinsko, Polocko, Bresto) rinkinių, o taip pat bažnytinių kolekcijų. Išleistas kompaktinis diskas “LDK asmenybių portretai Baltarusijoje: autentas, imaginacija, tradicija”.

Projektą remia LR Užsienio reikalų ministerija, LR ambasada Baltarusijoje ir Baltarusijos kultūros ministerija. Projekto fotografas – Klaudijus Driskius. Surinktų vizualinių šaltinių mokslinę analizę, analitinius tekstus ir komentarus ruošė dr. Marija Matušakaitė.

2008 m. birželio 9 d. Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje buvo atidaryta nuotraukų paroda, supažindinanti su LDK istorinių asmenybių portretais, esančiais Baltarusijos atminties institucijose. Daugiau žr.: Ministerijoje pasitiks LDK didikai , Vilniaus diena, 2008-06-09; Unikalūs Lietuvos didikų giminių portretai – virtualiai (video). lrytas.lt, 2008-06-10.

2009 m. birželio 23 d. LR Seime pristatyta paroda “LDK didikų portretai Ukrainos ir Baltarusijos rinkiniuose”. Apie parodą informaciją taip pat žr.: Paroda „LDK didikų portretai iš Baltarusijos ir Ukrainos rinkinių“, LDK didikų portretų paroda Seime.

2010 m. liepos mėn. LDK istorinių asmenybių paroda “Jie kūrė mūsų bendrą istoriją” («Вони творили нашу спільну історію») atidaryta Ukrainoje, Lucke (Будинок родини Косачів (вул. Драгоманова)). Daugiau žr.: У Луцькому замку відзначають 600-річчя Грюнвальдської битви. Литовці подарували портрет Вітовта; Лучани проігнорували «Любарт-фест».

Valdovų portretai

 

Didikų ir bajorų portretai

 

Dvasininkai, Bažnyčios veikėjai, vienuoliai

 

Žymus politiniai ir kariniai veikėjai

 

Neįdentifikuoti portretai

 

Atgal